KATEGORIA:

Ocena motywu WordPress

ocena motywu wordpress

Ocena motywu na wordpress.org

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie własnego motywu od podstaw i zechcesz opublikować go na wordpress.org, musisz pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Motyw będzie sprawdzany automatycznie a następnie dokładnie przejrzany przez recenzenta, dobrze więc znać zasady, aby nie musieć poprawiać plików motywu w nieskończoność. Wymogi, opisałam dokładnie we wpisie Wymogi dotyczące motywów WordPress.

Wgraj swój motyw na wordpress.org

Każdy motyw przesłany do biblioteki WordPress.org przechodzi przez następujący proces:
1. Motyw zostaje przesłany.
2. Trafia na listę nowych motywów.
3. Temat zostaje przydzielony recenzentowi motywów.
4. Recenzent dodaje recenzję dotyczącą motywu, sprawdzając wymagane czynniki i odnotowując wszelkie zalecenia.
5. Po skończonej recenzji zostaje ona dodana do katalogu motywu.
6. Jeśli nie wszystkie wymogi zostały spełnione, motyw nie powinien zostać zatwierdzony, a mieć status w przeglądzie i oczekiwać na dalsze aktualizacje..
7. Jeśli motyw nie zostanie zaktualizowany przez autora w przeciągu 7 dni, może on zostać zamknięty z powodu braku aktywności. Jeśli motyw nie dostanie aktualizacji od recenzenta motywu w ciągu 48 godzin, autor może domagać się ponownego umieszczenia motywu na liście oczekującej na recenzję.
8. Jeśli motyw posiada wszelkie wymagane czynniki, recenzent zatwierdza go.
9. Zatwierdzony motyw trafia na kolejną listę, tym razem oczekując aż naczelny recenzent ostatecznie go sprawdzi.
10. Jeśli w ostatecznej ocenie znalezione zostaną błędy, motyw wróci do autora i recenzenta do ponownego wglądu.
11. Jeśli w motywie nie zostaną wykryte żadne błędy, dostaje on status live i pojawia się w bibliotece WordPress.org, a wszelkie zmiany i aktualizacje mogą być wprowadzane w kolejce aktualizacji.

Limit przekazywanych motywów na wordpress.org

W kolejce można mieć jedynie jeden motyw naraz. Musisz zaczekać na nowe zgłoszenia dopóki Twój istniejący już motyw nie zostaje oznaczony jako funkcjonujący, bądź zamknięty.

Jeśli twój motyw zostanie zatwierdzony szybciej niż w przeciągu 30 dni, zostanie nałożony nowy limit. Autor może zgłosić maksymalnie jeden motyw miesięcznie. Jeśli Twój motyw zostanie zatwierdzony w przeciągu tygodnia, musisz zaczekać kolejne 3 przed przedłożeniem kolejnego.

Powyższe reguły nie będą stosowane w aktualizacjach motywów, które są już dostępne w katalogu.

Ramy czasowe

Nie ma dokładnych ram czasowych dla kolejek. W skrócie- im więcej mamy recenzentów-tym mniejsze kolejki. Więcej o tym jak zostać recenzentem tutaj. Motywy, które w przeciągu 7 dni nie otrzymają odpowiedzi ze strony autora, lub recenzenta, zostaną zamknięte, lub ponownie przypisane do innego recenzenta. Nawet jeśli jedyną aktualizacją będzie informacja, że przez kilka dni nie będziesz w stanie pracować nad motywem, ważne jest to aby podtrzymywać komunikację w trakcie trwania procesu.

Recenzja motywu w WordPressie

Required / Wymagane

Istnieją pewne wymogi, które muszą zostać spełnione, aby motyw pojawił się w bibliotece WordPress.org. Tutaj możesz znaleźć wszystkie wymagania. Przetłumaczyłam je we wpisie: Wymogi dotyczące motywów WordPress.

Razem z wymaganymi czynnikami, istnieją również elementy zalecane w praktyce tworzenia motywów. Wszelkie polecane czynniki możesz odnaleźć tutaj.

Notes / Notatki

Recenzenci zachęcani są do przekazywania dodatkowych informacji. Na przykład komentowanie zaleceń projektowych. Zamieszczamy je tylko jako wskazówki w tym podręczniku. Jako, że są to subiektywne odczucia, na razie są to jedynie sugerowane praktyki.

Indywidualne przypadki

W niektórych przypadkach, motywy muszą być rozpatrzone niezależnie od wymagań. W takich momentach, jeden z członków komisji dokona przeglądu razem z recenzentem. Tego typu przykładem może być problem licencjonowania lub możliwe wystąpienie klonowania.

Podsumowanie

Warto zapoznać się z zasadami, aby uniknąć konieczności poprawiania motywu w nieskończoność. Jak widać jednak, recenzent sprawdza motyw, przekazuje uwagi, więc można śmiało próbować, aż się uda! Powodzenia!

Tłumaczenie tekstu ze strony: make.wordpress.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *