KATEGORIA:

Strony www instytucji kultury

strony www instytucji kultury

STRONY INTERNETOWE TEATRÓW, MUZEÓW ITP.

Czego szukamy na stronach internetowych instytucji kultury? Przede wszystkim repertuaru. Na takich stronach mocno wyróżnione są także linki do portali społecznościowych. Zazwyczaj są przyczepione do prawej krawędzi strony lub umieszczone w nawigacji na górze. Poniżej prezentuję przykłady czternastu stron www instytucji kultury z całego świata.

PRZYKŁADY STRON WWW INSTYTUCJI KULTURY

THE METROPOLITAN OPERA W NOWYM YORKU

http://www.metopera.org/
Na pierwszy rzut oka widzimy zdjęcia spektakli wraz z krótkim opisem i możliwością kupna biletu. Nawigacja jest wkomponowana w obrazy. Pod spodem aktualności i zapowiedzi, a kalendarz znajduje się w prawym górnym rogu.

metro
 

TEATR BOLSZOJ W MOSKWIE

http://www.bolshoi.ru/en/

Strona jasna i przejrzysta, repertuar znajduje się w nawigacji. Portale społecznościowe umieszczone zostały w prawym górnym rogu.

bol

 

OPERA W SYDNEY

http://www.sydneyoperahouse.com/

Na początku widzimy slider z zapowiedziami. Po najechaniu na zapowiedź możemy kupić bilet i przeczytać krótką notatkę. W tym przypadku linki do portali społecznościowych znajdują się w stopce a repertuar znajduje się standardowo w nawigacji na górze strony.

03
 

TEATRO DI ROMA

http://www.teatrodiroma.net/

Na pierwszy rzut oka strona jest ciemna. Niżej sytuacja się zmienia. Zdjęcia spektakli dominują na stronie głównej, opatrzone są krótkim opisem, można także kupić bilet już w tym miejscu. Repertuar umieszczony został w nawigacji a linki do portali społeczenościowych: w stopce.

04
 

TEATRO DELL’OPERA DI ROMA

http://www.operaroma.it/en/

Na stronie głównej znajduje się obszerny slider, jednak bez zdjęć a z obrazami. Są przyciski odsyłające do opisu i biletów i bardzo lakoniczny, hasłowy opis. W prawym górnym rogu są linki do portali społecznościowych. Repertuaru nie znajdziemy w nawigacji – jest pod sliderem.

05
 

TEATR BAGATELA W KRAKOWIE

http://www.bagatela.pl/

Mniej nowoczesna strona, jednak całkiem czytelna. Niewielki slider, linki do portali społecznościowych z prawej strony, repertuar w nawigacji. Zupełnie poprawna.

06
 

INSTYTUT GROTOWSKIEGO WE WROCŁAWIU

http://grotowski-institute.art.pl/

Jasna strona, przejrzysta z zarysowanymi krawędziami, pełna cytatów Grotowskiego. Na górze strony link do fb, repertuar znajduje się w nawigacji i można go znaleźć pod nazwą kalendarium.

07
 

WROCŁAWSKI TEATR WSPÓŁCZESNY

http://www.wteatrw.pl/

Kolejna poprawna strona, slider urozmaicony skosami. Widoczny repertuar i linki do portali społecznościowych po prawej stronie.

08
 

NFM WE WROCŁAWIU

http://www.nfm.wroclaw.pl/

To zdecydowanie jest mój faworyt. Bardzo dobrze przemyślana strona, estetyczna i czytelna. Repertuar widoczny na pierwszy rzut oka – nie ma konieczności szukania go w nawigacji i klikania na link. U góry slider z zapowiedziami, pod spodem aktualności. Dla mnie 10/10!

09
 

MUZEUM PANA TADEUSZA WE WROCŁAWIU

https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Zupełnie inne podejście projektanta. Przejrzysta nawigacja i link do fb. Od początku rzuca się w oczy duży obrazek z opisem wystawy, który jest jednocześnie linkiem.

10
 

PAŁAC KULTURY I NAUKI W WARSZAWIE

http://www.pkin.pl/

Instytucje kultury nie stawiają na kolory, Pałac Kultury i Nauki jest wyjątkiem. Żywe zdjęcia i dużo kolorów. Na stronie głównej widzimy obszerny slider, link do fb znajduje się po prawej stronie.

11
 

FILHARMONIA FUTURA

hhttp://www.filharmoniafutura.pl/

Strona główna to jednocześnie repertuar w formie obrazkowej. Na stronie dominuje biel i czerwień. Zastosowano tutaj zaczepienie stopki, gdzie umieszczono linki do portali społecznościowych.

12
 

TEATRO MASSIMO – TEATR OPEROWY W PALERMO

http://www.teatromassimo.it/

Duży slider, po lewej stronie repertuar. Strona estetyczna i czytelna.

13
 

TEATR PIEŚNI KOZŁA WE WROCŁAWIU

http://http://piesnkozla.pl//

Teatr Pieśni Kozła we Wrocławiu zupełnie ukrył nawigację i linki do portali społecznościowych. Postawił na aktualne i intrygujące zdjęcia spektakli. Aby zobaczyć repertuar, musimy kliknąć na przycisk Menu.

piesnkozla
 

Podsumowanie

Które strony instytucji kultury podobają się Wam najbardziej, a które niekoniecznie przypadły Wam do gustu?
Moim faworytem jest strona Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Podzielacie moją opinię?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *